Colin Firth získal italské občanství

Velikost textu: AAA

29. 9. 2017

Jedním ze slavných mužů Spojeného království, který Brexit nepřivítal, byl herec Colin Firth. Před referendem velmi podporoval kampaň, která nabádala voliče k tomu, aby odchod své země z EU odmítli. Po zveřejnění výsledků a tvrdé rétorice premiérky May se rozhodl, že zůstane občanem Unie a zažádal o italské státní občanství. Jeho manželka Livia je Italkou a Colin v její vlasti často tráví dovolené a také italsky plynně hovoří. Řím mu teď vydal italský pas.

Colin má tak zdvojené občanství, protože ten britský si ponechal rovněž.

„Spojení s Itálií je v mé rodině už více než dvě desítky let. Oženil jsem se tam a mé dvě děti se narodily v Římě. Manželka i já jsme oba nesmírně hrdí na své vlasti. Máme pocit, že jsme si tím vzájemně dali dar. Naše děti mají zdvojené občanství od počátku. Nikdy jsme neměli problém s našimi různými pasy. Ale teď s tou nejistotou kolem jsme si říkali, že je rozumné, abychom všichni měli stejný pas. Livia si zažádala o britský pas. Já budu vždy extrémně britský (stačí se na mě podívat nebo mě poslouchat). Británie je náš domov a milujeme to tady… Jako téměř každý vášnivě miluji Itálii a považuji za obrovskou přednost, že můžu mít dvojité občanství,“ prohlásil Colin poté, co mu Itálie vydala pas.

Italskou filmovou producentku Livii Giuggioli si Firth vzal v roce 1997. A mají spolu šestnáctiletého Luku a čtrnáctiletého Mattea.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související