Chris Hemsworth: Z používání chytrého telefonu mám akorát tak úzkost

Velikost textu: AAA

6. 10. 2017

Herec Chris Hemsworth patří mezi oběti používání chytrých telefonů. A přiznává, že má úzkostné stavy, když ho mobil upozorňuje na zprávy a on si je nemůže přečíst. Snaží se tak přístroj odkládat a užívání omezovat. Peklem jsou pro něj také sociální sítě, které nedokáže přestat procházet. Protože nemají nikdy konec.

„Dříve byste potkali budoucí přítelkyni na zastávce autobusu a začali s ní konverzovat, ahoj, odkud jsi? Místo toho jste dnes přilepení k telefonu. Nevím jak vy, ale mně telefon způsobuje úzkost. Když dostanu zprávu, vyloučí se mi do mozku dopamin, je to jako droga. Je to stejná reakce, kterou možná máte na kokain či alkohol nebo cokoli jiného, když je vidíte, vyloučí se něco,“ přiznal Chris v rozhovoru pro magazín GQ Australia.

Otec tříletých dvojčat Tristana a Sashi a pětileté Indie, které má s manželkou Elsou Pataky, proklíná také sociální sítě.

„V minulosti zdroje informací měly své konce, noviny měly konec, skončily. Zastavíte se. Kniha, byl tam konec, poslední kapitola. Ale Instagram je nekonečný. Facebook nemá konce. Zprávy nikdy nekončí. To je dnes to nebezpečí. Nezastavíme se, protože není konec. Nic nebrzdí užívání, nikdy nedojdete do konce. To je problém. Pro začátek si telefon neberte k posteli. Neberte si ho na večeři, protože nikomu nebudete věnovat pozornost. Mně se líbí spíš účinné přímé telefonáty. Zprávy mě vytrhují od dětí a činností, jimž se věnuji. Neříkám, že neposílám zprávy. Ale jako společnost se blížíme k tomu, že už spolu nebudeme umět mluvit,“ míní Chris v interview pro časopis.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související