Otec Amy Winehouse chce vytvořit muzikál o životě své dcery

Velikost textu: AAA

9. 10. 2017

Na Broadwayi příští rok uvedou muzikál o životě a kariéře popové zpěvačky Cher. Otec jednoho z nejvýraznějších ženských hlasů počátku milénia Amy Winehouse se domnívá, že jeho dcera, která tragicky zahynula v roce 2011, si zaslouží stejnou poctu. Mitch Winehouse tak hodlá poskytnout práva na muzikálový životopis své dcery někomu, kdo se pokusí vytvořit poctu hvězdě, jejíž výrazné pěvecké umění skončilo smrtí ve věku sedmadvaceti let.

O Winehouse – jejím dětství, cestě ke slávě i tragickém konci – vznikl film nazvaný Amy. Ale Mitch věří, že využitím jejích velkých hitů by mohl vzniknout spektakulární muzikálový kus, který by byl hoden londýnského West Endu.

„Ano, moc rád bych viděl její život jako muzikál. Je to velký příběh k vyprávění. Některé z dokumentů, které už natočili, se zdaleka nedotkly ani povrchu. O Amy je toho mnohem víc, co by lidé měli vidět, a naší povinností je zajistit, aby lidé viděli, jaká Amy skutečně byla,“ svěřil Winehouse na galavečeru nadace své dcery v londýnském hotelu Dorchester.

Na přípravě muzikálu prý už začal aktivně pracovat, ačkoli ho ještě čeká spousta práce a hledání vhodných spolupracovníků. Mitch Winehouse totiž nesnese kritiku své dcery, což dokázal u řady dokumentů, které jednoduše odsoudil jako nevyvážené. Sám však připouští pouze subjektivní verzi Amyina života, kdo s ním chce tedy pracovat, musí se smířit s tím, že má poslední slovo.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související