Lars von Trier se ostře ohradil proti tvrzení zpěvačky Björk, že ji sexuálně obtěžoval

Velikost textu: AAA

19. 10. 2017

Zpěvačka Björk obvinila dánského režiséra Larse von Triera, že ji v roce 2000 při natáčení filmu Tanec v temnotách sexuálně obtěžoval. On to ale o víkendu ostře popřel.

„Uvědomila jsem si, že je univerzálním problémem, že se režisér může dotýkat a obtěžovat své herečky podle své vůle a filmová instituce mu to dovoluje. Když jsem opakovaně odmítla režiséra, trucoval a hrubě se mnou zacházel a vytvořil ve svém týmu úchvatnou síť iluze, v níž jsem byla vykreslena jako ta problémová. Odešla jsem a rok se zotavovala. Obávám se, že jiné herečky pracující se stejným režisérem, se nezotavily,“ napsala o Trierovi Björk v reakci na skandál s hollywoodským producentem Harveym Weinsteinem.

Ačkoli Triera přímo nejmenovala, je jediným dánským režisérem, s nímž točila.

„Tohle není o mně, ačkoli jsme spolu nevycházeli dobře, to je fakt… Na druhou stranu ona vytvořila jeden z nejlepších hereckých výkonů v mých filmech,“ uvedl Lars v reakci na příspěvek Björk během rozhovoru pro deník Jyllands-Posten.

Triera se zastal také producent Peter Aalbaek Jensen, který stojí za filmem Tanec v temnotách.

„Pokud se pamatuji, byli jsme oběťmi my. Ta žena byla silnější než my oba a naše společnost dohromady. Diktovala si vše a byla schopná ten film stojící sto milionů korun (dánských) zrušit,“ uvedl Jensen v rozhovoru pro The Guardian.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související