Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Velikost textu: AAA

26. 10. 2017

Renée Zellweger dostala příležitost zahrát si jednu z největších hvězd zlaté éry Hollywoodu. Zpěvačku a herečku stříbrného plátna Judy Garland ztvární v biografickém snímku. Matku Lizy Minelliové, která zemřela v sedmačtyřiceti letech, ztvární pod dohledem britského režiséra Ruperta Goolda.

Ten si osmačtyřicetiletou představitelku Bridget Jones vybral pro svůj snímek s jednoduchým titulem Judy. Scénář snímku vytvořil Tom Edge, autor seriálu The Crown o britské královně Alžbětě II.

Děj snímku je zasazen do roku 1968, třicet let poté, co Garland jako dívenka zazářila v muzikálu Čaroděj ze země Oz. V době, kdy Československo obsadí sovětští okupanti, ona přijíždí do Londýna zpívat sérii koncertů do nočního klubu Talk of the Town.

Během příprav na koncerty bojuje s manažery, okouzluje hudebníky, vzpomíná na minulost a zaplétá se se svým budoucím pátým manželem Mickeym Deansem. Pětačtyřicetiletá kráska je však dva roky před svou smrtí a viditelně vyčerpaná třicetiletou kariérou v Hollywoodu sní o návratu do rodné Minnesoty.

Judy zemřela v Londýně ve věku sedmačtyřiceti let po předávkování barbituráty. Většinu života bojovala se závislostí na alkoholu a lécích na předpis.

Zellweger ve snímku čeká krom herectví také prověřování vlastního hlasového rozsahu. V muzikálu Chicago z roku 2002 však prokázala, že zpívat umí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související