Autor seriálu o Alžbětě II.: Britská královna je venkovanka s omezeným IQ

Velikost textu: AAA

31. 10. 2017

Scenárista Peter Morgan sice přijal nabídku napsat seriál The Crown, který mapuje život britské královny Alžběty II., nejdéle vládnoucí a nejstarší panovnici dějin své země ale v lásce nemá. Britská královská rodina mu přijde jako spolek vyšinutých jedinců, kteří parazitují na společnosti. A o Alžbětě pak hovoří přímo jako o venkovance, která nemá příliš vysokou inteligenci.

„Kdyby mi někdy někdo řekl, že budu psát scénář k tomuto, tak bych mu asi řekl, že je to šílená halucinogenní domněnka. Asi bych vám dříve řekl, že není co víc vyprávět o této venkovance s omezenou inteligencí, která by se mnohem raději starala o své psy a chovné koně, než byla královnou,“ uvedl Morgan v rozhovoru pro Sunday Times Magazine.

Morgan má za sebou také úspěšný scénář k filmu Královna, za který Helen Mirren dostala Oscara. Je také autorem divadelní hry Audience.

„Jsou to přežívající organismy, jako mutující virus. Podívejte se, kolik premiérů už bylo zatlučeno do rakví, znemožnilo samo sebe, Downing Street je plná nemocných lidí. A ona pořád přežívá. Je to zcela zjevně vyšinutá instituce a naprosto šílený systém, ale zřejmě ta šílenost je něco, díky čemu to pořád funguje,“ dodal Morgan.

V prvních dvou sériích The Crown hraje Alžbětu Claire Foy. Má za sebou korunovaci a nyní bude představovat panovnici až do její vlády v roce 1964. Ve třetí a čtvrté sérii pak stárnoucí královnu nahradí Olivia Colman.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související