Kvůli Spaceyho skandálu končí seriál Dům z karet, herec přijde i o cenu Emmy

Velikost textu: AAA

1. 11. 2017

Společnosti Netflix a Media Rights Capital oznámily, že úspěšný seriál Dům z karet šestou sérií skončí. A to kvůli sexuálnímu skandálu herce a režiséra Kevina Spaceyho. Hvězda Americké krásy byla kolegou Anthonym Rappem obviněna z pokusu o sexuální obtěžování v roce 1986. Rappovi tehdy bylo čtrnáct. A kvůli skandálu Spacey přijde také Emmy za celoživotní přínos.

Šestá série už je natočena, má třináct epizod a Netflix ji premiérově odvysílá příští rok. Dům z karet pak skončí.

„Media Rights Capital a Netflix jsou hluboce znepokojeni zprávami z minulé noci, které se týkaly Kevina Spaceyho. V reakci na odhalení minulé noci dnes odpoledne vedení obou společností přijela do Baltimoru na setkání se štábem a obsazením, aby je ujistila, že jsou nadále podporováni a můžou se cítit v bezpečí. Jak bylo dopředu domluveno, Kevin Spacey zrovna na natáčení nepracuje,“ uvedl mluvčí společnosti Netflix.

Spacey také přijde o speciální cenu Emmy za celoživotní přínos, kterou mu měla udělit Mezinárodní akademie televizního umění a věd IATAS.

„Mezinárodní akademie dnes oznámila, že ve světle posledních událostí neocení Kevina Spaceyho Mezinárodní cenou zakladatelů Emmy pro rok 2017,“ uvedl mluvčí IATAS.

Cenu měl Spacey dostat za celoživotní přínos televizní tvorbě.

Po hysterii prvních hodin Netflix vydala další zprávu, že hodlá pokračovat v Domě z karet volně a tedy bez Spaceyho postavy kongresmana Franka Underwooda.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související