Dustin Hoffman se omluvil za osahávání sedmnáctileté

Velikost textu: AAA

6. 11. 2017

Po Harveym Weinsteinovi a Kevinu Spaceym je dalším slavným obviněným ze sexuálního zneužívání herec Dustin Hoffman. Představitel Tootsie prý v roce 1985 sexuálně obtěžoval a osahával sedmnáctiletou stážistku, s níž natáčel. Osmdesátiletý Hoffman se za chování veřejně omluvil.

Dotyčnou stážistkou je spisovatelka Anna Grahamová Hunterová a tvrdí, že v roce 1985 byla holkou pro všechno při natáčení televizního filmu Smrt obchodního cestujícího. Jí bylo sedmnáct a Hoffmanovi osmačtyřicet. Celou dobu natáčení měl prý před ní sexuální narážky a dokonce ji osahával.

„Požádal mě, abych mu namasírovala chodidla hned první den na natáčení, a já to udělala. Otevřeně se mnou flirtoval, sahal mi na zadek, mluvil se mnou a přede mnou o sexu. Jednou ráno jsem přišla do jeho šatny, abych mu donesla snídani, podíval se na mě a začal se culit, dal si na čas. Pak řekl, dal bych si vejce vařené natvrdo… a klitoris naměkko. Jeho tým vybuchl ve smích. Já jsem utekla beze slova. Šla jsem na záchod a plakala,“ uvedla Grahamová Hunterová v rozhovoru pro Hollywood Reporter.

„Chovám k ženám nejhlubší úctu a cítím se příšerně, že cokoli, co jsem mohl udělat, ji mohlo postavit do tak nepříjemné situace. Omlouvám se. Neodráží to nijak to, kým ve skutečnosti jsem,“ prohlásil Hoffman ve své omluvě.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související