Domu Kate Winslet hrozí sesuv do moře

Velikost textu: AAA

9. 11. 2017

Herečka Kate Winslet si pořídila před lety dům v Západním Sussexu. Dům u moře ji okouzlil svým romantickým charakterem, ale netušila, kolik starostí jí připraví. Moře totiž působí neblaze na útes, na němž stojí, a budově hrozí sesuv. Hollywoodská hvězda proto požádala úřady, aby jí dovolily postavit tam velký dřevěný val z dubových kmenů.

Jenže proti snahám Winslet jsou místní ochranáři, podle nichž by pět set stop dlouhý val ohrozil život na pobřeží. Kate se však hájí tím, že dubové valy jsou v okolí běžné a že do krajiny zapadají. Podle hvězdy filmu Titanic by jiná řešení byla mnohem drastičtější.

„Jiné formy ochrany proti moři by podle našeho názoru byly mnohem méně příjemné… zdejší oblast je typická pro pobřežní hradby z máčeného dubu s přirozeným příbřežím,“ uvedl stavbyvedoucí John Blamire zastupující slavnou herečku.

Kate má ale smůlu, její dům stojí hned mezi třemi významnými lokalitami – Solent Special Protection Area, Special Area of Conservation a Ramsar Site of Special Scientific Interest.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související