Elton John: Drogy ze mě udělaly zrůdu

Velikost textu: AAA

9. 11. 2017

Zpěvák Elton John je rád, že se mu podařilo zbavit se za pět minut dvanáct závislosti na omamných látkách. Drogy a alkohol ho prý totiž připravovaly o jeho lidskou stránku, takže z něj byla jen zrůda. Sedmdesátiletý hudebník tvrdí, že všechno se začalo hroutit ve chvíli, kdy dosáhl vrcholu své kariéry.

„Má vášeň a oddanost hudbě mi otevřely všechny možné dveře a dostaly mě do nových výšin života. Ale jakmile jsem dosáhl vrcholu, štěstí začalo být prchavé a vplížila se temnota. Přišel jsem o svůj lidský rozměr v nadmíře drog, alkoholu a poruch příjmu potravy. Během závislostí v osmdesátých letech vypukla epidemie AIDS a vláda na to nedbala. Přišel jsem kvůli AIDS o tolik přátel, a přitom se mezi ně neřadil, protože jsem procházel svými závislostmi. Drogy mě prostě změnily ve zrůdu,“ svěřil Elton na Harvardově univerzitě, kam přišel převzít humanitární ocenění Petera J. Gomese.

Život mu prý změnil mladík bojující s AIDS jménem Ryan White.

„Měl jsem to štěstí, že jsem se potkal s Ryanem Whitem a jeho rodinou. Chtěl jsem jim pomoci, ale oni mi pomohli nakonec mnohem víc. Ryan byl tou jiskrou, která mi pomohla se zotavit ze závislostí a založit nadaci AIDS. Za šest měsíců jsem už zcela abstinoval a byl čistý a to trvá už sedmadvacet let,“ dodal Elton.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související