Herečka Julie Walters byla britskou královnou povýšena do šlechtického stavu

Velikost textu: AAA

10. 11. 2017

Herečka Julie Walters, která zrovna natáčí pokračování filmového muzikálu Mamma Mia!, byla britskou královnou Alžbětou II. povýšena do šlechtického stavu. Přijala od ní Řád britského impéria s hodností komandérka, čímž získala právo užívat nedědičný titul dáma.

Sedmašedesátiletou britskou hvězdu nominovali na Řád DBE za její služby dramatickému umění, jemuž se věnuje přes čtyřicet let. Už v roce 1983 získala nominaci na Oscara za roli ve filmu Rita, v němž si zahrála po boku Michaela Caina. Ten je rovněž držitelem Řádu britského impéria s právem užít titul sir.

Udělování řádů v úterý 7. listopadu se ujala sama jednadevadesátiletá královna, která tuto výsadu v posledních letech často přenáší na svého syna Charlese či vnuka Williama.

„Bylo to docela nervy drásající: ‚Kdy mám udělat pukrle?‘ Ale všichni to vnímají stejně. Je to taková ta věc, kdy se vám uleví, pak si to promítnete zpět a říkáte si, to bylo úchvatné! Pomyslela jsem si, kéž by tu byli mí rodiče,“ svěřila Julie v rozhovoru pro BBC.

Walters také odhalila, o čem s Alžbětou krátce pohovořila.

„Královna řekla: ‚Je tak báječné, že jste to dostala, jsem tím velmi potěšena.‘ A pak dodala: ‚Jak dlouho se věnujete herectví?‘ Odpověděla jsem: ‚Třiačtyřicet let.‘ A ona dodala: ‚V tolika různých věcech, dobrá práce,‘“ prozradila britská herečka.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související