Dobrá výmluva: Robert Pattinson nemá univerzitu, protože zrovna točil Harryho Pottera

Velikost textu: AAA

15. 11. 2017

Herec Robert Pattinson tvrdí, že nestihl vystudovat univerzitu, protože dal přednost filmovému herectví. Ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár ztvárnil studenta čarodějnictví Cedrika Diggoryho. Bylo mu sedmnáct let a stál na rozcestí, buďto škola, nebo filmování. Rozhodl se pro druhou cestu a už se na ní nezastavil.

Po Potterovi přišla nabídka hlavní role v Twilight sáze a jako Edward Cullen se prosadil v Hollywoodu, kde pro něj od té doby chystají jednu roli za druhou.

„Bylo krásné natáčet (Pottera). To mi víc než cokoli jiného změnilo život. Je to také důvod, proč jsem nešel na univerzitu. Příliš jsem porušoval rozvrh, neumožnili mi studovat. Nejprve se uvažovalo, že natáčení bude trvat čtyři měsíce, ale zabralo nám to deset nebo jedenáct. Byl jsem na placu každý den, ale netočil přitom týdny. Bylo mi sedmnáct a byl jsem jediný, kdo nebyl ve škole. Tak jsem se jen flákal,“ přiznal Robert v interview pro časopis Out.

Při natáčení Twilight ságy potkal také svou první velkou lásku, kolegyni Kristen Stewart, s níž představoval ústřední pár.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související