Moby: Sláva zdůraznila mé nejhorší já

Velikost textu: AAA

5. 12. 2017

Moby se v roce 1999 po vydání svého alba Play stal ihned světovou senzací konce milénia. Všechny skladby se staly melodiemi filmů, televizních pořadů či reklam. Ale dvaapadesátiletý hudebník ze slávy nadšený nebyl a vždy se stranil zájmu médií. I tak si dnes myslí, že právě sláva z něj udělala člověka nepříliš dobrého. Jak sám říká, tu nejhorší variantu jeho já.

„Poté se dostavila spousta degenerovaného, nemravného, hédonistického a požitkářského chování. Byl jsem velmi nesebejistý a jen během pár měsíců vás celý svět oslavuje, jako byste byli polobozi. Všechny ženy, po nichž jste vždy toužil, vás náhle milují. Já se z toho nezbláznil, ale učinilo to ze mě nejhorší verzi mého já, jíž jsem mohl být,“ svěřil Moby magazínu Mojo.

Sebekriticky teď hudebník přiznává, že začal nezřízeně chlastat, brát drogy a opájet se vlastní velikostí.

„Začal jsem mít pocit, že vše můžu, ale také jsem byl úzkostný, alkoholismus se naprosto zvrhl, ale také jsem se opájel sám sebou. Tak nějak to přestavělo vaši neutrální architekturu, což bylo nádherné, když se to dělo, ale když to skončilo, tak člověk začal přicházet o zdravý rozum… Chtěl jsem pořád být opilý a promiskuitní a obklopený patolízaly,“ dodal Moby, jehož nosem prý prošla také kvanta kokainu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související