Jodie Foster: Po každé roli se musím rok zotavovat

Velikost textu: AAA

6. 12. 2017

Herečka Jodie Foster se věnuje herectví stále méně. Místo toho přesedlala na režisérské křeslo. A to jednoduše proto, že po natáčení filmu v pozici režisérky se potřebuje zotavovat maximálně týden. Ale po natáčení filmu v hlavní roli se vrací do normálu minimálně celý jeden další rok.

„Problém u režie je ten, že je to velmi náročné, je to složité a stojí to hodně sil, ale jakmile se pět dní po sobě dobře vyspím, jsem připravená znova nastoupit na loď. A jako herečka? Musím si sdát dovolenou na celý rok, na rok minimálně, než jsem schopná přijmout další roli,“ prohlásila Foster.

Jodie vychovává s manželkou Alexandrou Hedison šestnáctiletého Kita a devatenáctiletého Charlieho. Má je z předchozího vztahu se Cydney Bernard.

„Někdy lidé říkají, bože, ty hraješ jen každé tři roky, co se stalo? Já se podrbu na hlavě a řeknu, co jsem dělala? Jezdila jsem na vodních lyžích? Ne. Jestli jsem se učila pracovat na počítači? Taky ne. Ale stojí to hodně času, když má člověk být dobrou matkou, dobrou dcerou, dobrým přítelem. Naslouchat druhým a tomu, čím procházejí. A říkat, o to se postarám. Chci mít prostě na tohle čas. Když ten čas vyplním triviálními věcmi, i když jde o vydělávání peněz, mám pocit, že nemám čas být tím člověkem, pro kterého doufám, tohle vše je. Snažím se žít takto,“ dodala Foster.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související