Herec Matt Smith: My muži jsme sexuálními objekty stejně jako ženy

Velikost textu: AAA

7. 12. 2017

Herci Mattu Smithovi se moc nelíbí, že se v současném kontextu medializace sexuálních skandálů v Hollywoodu hovoří jen o ženách jako objektech sexuální touhy mužů. On sám má totiž bohaté zkušenosti ze svého oboru, v němž s ním zacházejí právě jako s věcí, která má být krásná a pro pouhou potěchu oka. Jenže hvězda seriálu Pán času si za to může trochu sama. Na internetu kolují fotky, na nichž zcela nahý pózoval před zrcadlem a chlubil se více než nadprůměrnou výbavou.

„Konverzace (o sexuálních skandálech) by neměla přestat… Musí být naopak širší. Lidé v jiných oborech by měli mít prostor, aby byli vyslyšeni také. Co zažívá uklizečka nebo žena pracující v obchodě s oblečením? Nechci říct, že jsem nebyl považován za sexuální objekt jinými muži, stalo se mi to, stejně jako se to děje ženám. Netýká se to vůbec jen jich. Muži to zažívají také,“ svěřil Matt v rozhovoru pro Telegraph Magazine.

Smith teď hraje prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II. v kontroverzním seriálu Koruna. Ten totiž vévodu z Edinburghu líčí jako proutníka podvádějícího svou choť.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související