Dustin Hoffman: Myslím, že rolí Tootsie jsem dostatečně dokázal svou úctu k ženám

Velikost textu: AAA

8. 12. 2017

Dustin Hoffman prý v roce 1985 sexuálně obtěžoval a osahával sedmnáctiletou stážistku, s níž natáčel. Osmdesátiletý herec se za toto chování Anně Graham Hunter veřejně omluvil. Teď už ale poněkud podrážděně reagoval na novináře Johna Olivera v pořadu Last Week Tonight, když ho kvůli tomuto incidentu opakovaně zpovídal. Hoffman pak s jasnou nespokojeností v obličeji prohlásil, že snad rolí Tootsie jasně vyjádřil svou úctu vůči opačnému pohlaví.

„Myslím, že bych takový film nenatočil, kdybych k ženám nechoval ohromující úctu. Tématem filmu je, že on se stane lepším mužem díky tomu, že byl ženou,“ zlobil se Hoffman podle deníku Washington Post.

Hoffman se před několika týdny omluvil Hunter slovy: „Chovám k ženám nejhlubší úctu a cítím se příšerně, že cokoli, co jsem mohl udělat, ji mohlo postavit do tak nepříjemné situace. Omlouvám se. Neodráží to nijak to, kým ve skutečnosti jsem.“

Jenže John Oliver, který si tím v tu chvíli získal diváky, se do herce pustil velmi kriticky. „Nejsem tady morální soudce či cokoli takového. Ale prostě… Říkáte… ‚Neodráží to nijak to, kým ve skutečnosti jsem.‘ Tohle je přesně ta reakce na podobné věci, která mě totálně vytáčí. Protože to naprosto odráží to, kým jste byl. Pokud se to stalo, a vy jste nijak nedokázal, že nestalo, pak bylo v životě období, aspoň krátké, kdy jste se choval k ženám slizce. Takže to zní, že se snažíte ze všeho vyvléct stylem: ‚No, to už nejsem já.‘ Chápete, proč to tedy zní tak ignorantsky?“ reagoval Oliver na Hoffmana.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související