Bono Vox: Nedávno jsem utekl hrobníkovi z lopaty

Velikost textu: AAA

29. 12. 2017

Zpěvák Bono Vox tvrdí, že při práci na posledním albu skupiny U2 málem zemřel. Hrobníkovi z lopaty ale utekl a dnes hovoří o celé věci jako o „události vyhynutí“. Sedmapadesátiletý irský hudebník tvrdí, že šlo o fyzickou záležitost a měl pocit, že jeho život se podobá politické apokalypse v Evropě a USA.

„Lidé zažívají tyto epizody vymření ve svých životech, můžou být buď psychologické, nebo to může být fyzické. A ano, u mě to bylo fyzické, ale myslím, že jsem se ubránil celé té soap opeře. Zvláště ve smyslu posedlosti veřejnosti po každé maličkosti týkající se života celebrit, já se tomu vyhnul. Chci o tom problému mluvit tak, aby si lidé mohli sami doplnit kolonky podle toho, čím sami prošli. Tato politická apokalypsa probíhala v Evropě a Americe a dokonale to ladilo s tím, co se mi dělo v životě. A poslední roky jsem zažíval příval pěkných ran. Člověk dostává varování a najednou pochopí, že není tank, jak říká moje manželka Ali,“ svěřil Bono magazínu Rolling Stone.

Zpěvák ale kolem povahy svého přiblížení se smrti velmi mlží a přirovnal ho k dušení se.

„Zažil jsem pocit zadušení. Jsem zpěvák a vše, co dělám, se týká vzduchu. Moje životní energie pochází také ze vzduchu. A v tom procesu jsem se cítil, že se dusím. Byla to nejděsivější věc, která se mi mohla stát, protože trpím bolestí. Zeptejte se Ali. Ona řekla, nevšiml bych si, že mi někdo vytáhl nůž ze zad. Já bych jen řekl, jejda, co to bylo? Ale v tuhle dobu loni jsem se cítil velmi osamělý a velmi vyděšený a nebyl jsem schopný mluvit a nebyl jsem schopný vysvětlit svůj strach, protože jsem tak nějak… Ale, víte, lidé si prošli horšími věcmi, jimž museli čelit, takže to je další důvod, proč o tom dál nehovořit. Ponižujete tím všechny ty lidi, víte, kteří to nepřekonali nebo nedostali zdravotní péči! Jsem do prdele tím nejšťastnějším mužem na Zemi. Nemyslel jsem si, že se tak bojím rychlého odchodu. Myslel jsem, že by to bylo nevhodné, protože musím udělat několik alb, mám děti k výchově a tuhle nádhernou ženu a mé přátele a všechno tohle. Ale nebyl jsem tím typem, co se bojí. A pak najednou jsi ten člověk. A říkáš si, nechci ještě odejít. Je tu ještě spousta práce. A cítím vděčnost. Důstojnost a několik opravdu chytrých lidí mi tím pomohlo projít a má víra je teď silná,“ dodal Vox.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související