Hvězda seriálu Akta X Gillian Anderson po jedenácté sérii definitivně končí

Velikost textu: AAA

3. 1. 2018

Herečka Gillian Anderson potvrdila, že končí v seriálu Akta X. Definitivně odejde po jedenácté sérii. Zda bude příběh pokračovat i bez Dany Scullyové, zatím není jasné. Nicméně s britskou hvězdou už počítat nemůžou a David Duchovny se musí smířit s tím, že jeho kolegyně vědkyně z pořadu nadobro zmizí.

Gillian se s postavou bioložky Dany i s jejími fanoušky tedy rozloučí v nových deseti epizodách jedenácté série. Že chce z projektu odstoupit, oznámila už loni v New Yorku, když přiznala, že skončí, jakmile bude přesvědčena, že v seriálu už není možné cokoli nového vyprávět.

„Říkala jsem od počátku, že to pro mě končí. Byla jsem trochu překvapená reakcí lidí, když jsem to oficiálně oznámila… protože jsem od počátku chápala, že budeme točit už jen jedinou novou sérii,“ dodala Anderson, jež žije s bývalým zetěm Karla Schwarzenberga scenáristou Peterem Morganem.

Tvůrce seriálu Chris Carter ale není stejného názoru, už loni naznačil, že jedenáctá série nebude sólovým comebackem pořadu a že přibude možná i dvanáctá. Jenže pokud by opravdu chtěl točit i dál, musí se smířit, že to bude bez postavy Scullyové.

Jedenáctá série Akt X bude mít v USA premiéru 3. ledna. Poté ji začnou vysílat televize po celém světě.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související