Hudebník Eric Clapton přichází o sluch

Velikost textu: AAA

12. 1. 2018

Eric Clapton zažívá velmi těžké chvíle hudebníkova života. Nemůže totiž vykonávat svou největší životní vášeň – hru na kytaru. Britská hvězda přichází postupně o sluch a navíc má poškozené nervy v ruce, takže pořádně neudrží struny. Dvaasedmdesátiletý hudebník má v červenci vystoupit v londýnském Hyde Parku, ale už teď se děsí, jak to celé dopadne.

„Stále hodlám pracovat. V červenci hodlám koncertovat v Hyde Parku. Jediný problém, kterého se bojím, je to, že pomalu přicházím o sluch, mám tinnitus, ruce tak akorát pracují. Víte, doufám, že lidé přijdou a uvidí mě, více mě než jen to, že jsem kuriozita. Vím, že je to trochu součástí, protože je docela úžasné i pro mě samotného, že tu pořád ještě jsem,“ svěřil Eric v rozhovoru pro BBC Radio 2.

Držitel osmnácti cen Grammy si na šelest a zvonění v uších stěžuje už od roku 2006. Před lety také přiznal, že do roku 1982 byl závislý na drogách a alkoholu.

„Když jsem se vrátil z léčebny poprvé, nedokázal jsem mít sex ani s manželkou. Což se mi nikdy do té doby nestalo, protože jsem předtím nikdy neměl sex, aniž bych byl na alkoholu nebo sjetý. Opil jsem se při prvním sexu, a pak jsem se tím jaksi nechal ovládat,“ přiznal Clapton v roce 2007.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související