Ricky Martin vstoupil do manželství s výtvarníkem Jwanem Yosefem

Velikost textu: AAA

12. 1. 2018

Zpěvák Ricky Martin dodržel slovo. Před lety prohlásil, že do manželství s mužem vstoupí jedině tehdy, pokud to umožní i zákony jeho rodného Portorika, jednapadesátého, přidruženého státu USA. A protože se v Portoriku gayové můžou brát od roku 2015, popová hvězda se před několika dny stala manželem newyorského výtvarníka Jwana Yosefa. Sňatek uzavřeli po dvou letech společného života.

„Jsem manželem, ale oslavu našeho sňatku uspořádáme až za pár měsíců, dám vám vědět. Vyměnili jsme si manželské sliby, slíbili si vše, podepsali všechny papíry, které jsou nezbytné, předmanželskou smlouvu a tohle všechno,“ svěřil Ricky magazínu E! News.

Šestačtyřicetiletý Portorikánec začal s Jwanem randit v roce 2016. V listopadu téhož roku se zasnoubili. Martin si před devíti roky pořídil dvojčata Mattea a Valentina počatá jeho spermatem. Odnosila je náhradní matka za úplatu.

Ačkoli svatba zatím proběhla jen oficiálně na úřadě, veselku pro přátele a příbuzné chystá dvojice na příznivější část roku. „Bude to obrovská událost. A lidé budou o ní mluvit. Jsme moderní rodina a myslím, že lidé to musejí vidět, chci normalizovat nádheru naší rodiny. Proto z toho chci udělat veřejnou událost a hodlám svou svatbu sdílet s celým světem,“ prohlásil Ricky před časem.

V roce 2010 v pořadu Larryho Kinga sliboval, že se „omuží“ (alternativa k ožení, pozn. red.) jedině tehdy, když to bude možné v Portoriku.

„Já bych se omužil… Na světě je spousta zemí, kde mají zákon pro manželství osob stejného pohlaví. Ale v Portoriku ne, bohužel. A také ne v mnoha státech Ameriky. Ano, mohli bychom jet do Španělska a vzít se tam. Můžeme jet také do Argentiny a vzít se tam. Ale proč bychom měli jezdit někam jinam? Proč nemůžu říct ano ve své vlasti, kde mě zákony ochraňují?
“ zlobil se Ricky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související