Myška Minnie má hvězdu na Chodníku slávy v Hollywoodu

Velikost textu: AAA

25. 1. 2018

Čtyřicet let po myšákovi Mickeym se dočkala hvězdy na Chodníku slávy v Hollywoodu také jeho partnerka myška Minnie. Odhalit dlaždici s jejím jménem přišla také zpěvačka Katy Perry, pro niž byla Minnie jednou z dětských idolů, s nimiž vyrůstala.

„Když vidím Minnie, mám pocit, že jsem se vrátila domů, má výjimečnou schopnost rozdávat radost mnoha lidem a dělá to s naprostou nenuceností. Takže dnes, po čtyřicetileté pauze, co Mickey dostal svou hvězdu, jsem potěšena možností uctít Minnie a její osobní kouzlo,“ prohlásila zpěvačka během slavnostního ceremoniálu.

Myšák Mickey dostal hvězdu na Chodníku slávy v roce 1978, kdy oslavil padesát let od zrození na hrotu tužky Walta Disneyho. Přitom na jaře roku 1928 vznikla vedle Mickeyho rovnou i Minnie, ale myšák je dlouhodobě slavnější než jeho družka.

Obě postavy v květnu oslaví devadesátku. Poprvé se rozpohybovaly v šestiminutovém filmu Plane Crazy na jaře 1928. Tehdy to ještě byly postavičky černobílé.

Poprvé viděli Mickeyho a Minnie v barvě v roce 1932 na předávání Oscarů, pro které Disney vytvořil kratičký film Parade of the Award Nominees.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související