Meryl Streep udělala ze svého jména ochrannou známku

Velikost textu: AAA

1. 2. 2018

Proč se rozhodla Meryl Streep pro registraci svého jména jako ochranné známky až nyní, není jasné. Osmašedesátiletá jednadvacetkrát na Oscara nominovaná hvězda je totiž světově proslulou umělkyní už tři desítky let. Teprve nyní však americké úřady přijaly její žádost, která ji má ochránit před zneužíváním jména.

„Meryl chce exkluzivní práva pro užívání jména v živých, televizních a filmových vystoupeních, při řečnických projevech a jako originální autogram,“ píše New York Daily News.

Postup Streep je mezi hvězdami jejího formátu běžným opatřením v ochraně svého jména jako obchodní značky, jež se dá snadno komerčně zneužít. Meryl se ale nechrání před zneužitím jména na parfému, ale hodlá především zabránit tomu, aby v audiovizuálním umění mohl kdokoli vystupovat jako její dvojnice.

„Nevím, jestli je na to v kariéře Meryl Streep pozdě. Možná bude mít před sebou ještě dlouhou kariéru. Ale je starší než většina lidí, kteří si ze jmen učinili ochrannou známku,“ uvedl advokát George Sevier v rozhovoru pro BBC.

Meryl má opatření ochránit před zneužíváním jména také na internetu. Smůlu mají falešné profily s tímto jménem na sociálních sítích či weby, které by pod tímto jménem cokoli publikovaly.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související