Uma Thurman promluvila o svých zkušenostech s Harvey Weinsteinem

Velikost textu: AAA

5. 2. 2018

Herečka Uma Thurman obvinila Harveyho Weinsteina – producenta svých filmů Kill Bill – ze sexuálního obtěžování. Poprvé tak učinila loni na podzim s tím, že specifikovat okolnosti bude až později, protože je příliš naštvaná a mohla by litovat svého jazyka. Nyní už se vyjádřila jasněji a prohlásila, že na ni producent zaútočil několikrát s touhou souložit s ní. Uma také nehezky hovořila o svém kamarádovi režisérovi Quentinu Tarantinovi, který ji prý vystavil ohrožení života při natáčení filmu.

Poprvé prý Umu Weinstein chtěl zneužít v hotelu v Paříži. Zanedlouho poté ji obtěžoval v Londýně. A následovaly další zážitky.

„Byla to taková pecka do hlavy. Tlačil mě ke svému rozkroku. Snažil se po mně plazit. Snažil se přede mnou obnažovat. Dělal spoustu těchto nepříjemností. Ale nikdy se nesnažil opravdu násilně a nedonutil mě k ničemu. Jste jako zvíře neustále se snažící utéct, jako had. Snažila jsem se, jakkoli to šlo, abych situaci dostala do správných kolejí. Mých kolejí. Ne jeho,“ přiznala Uma v rozhovoru pro New York Times.

Po jednom takovém setkání s Weinsteinem se prý Uma roztřásla před svou kamarádkou maskérkou Ilonou Hermanovou.

„Byla velmi rozrušená a tak naštvaná a měla prázdný pohled. Její oči byly šílené a nedokázala se vůbec ovládat. Zatáhla jsem ji do taxíku a odjely jsme ke mně domů. Opravdu se celou dobu třásla,“ svěřila Herman.

Uma v rozhovoru pro New York Times také zmínila svůj vztah s režisérem Quentinem Tarantinem, s nímž se dlouhodobě přátelí, ale občas se prý ošklivě chytnou. Jednou to bylo po kaskadérském kousku ve filmu Kill Bill, z něhož herečka odešla s límcem na krku a pohmožděninami.

„Volant jsem měla zatlačený v břiše a mé nohy byly nacpané pode mnou. Byla to šílená bolest a já si říkala, bože, už nikdy nebudu chodit. Pak jsem přišla z nemocnice s ortopedickým límcem a poškozenými koleny a obrovskou boulí na hlavě a několika pohmožděninami, chtěla jsem vidět to auto a byla jsem velmi naštvaná. S Quentinem jsme se hrozně pohádali a já ho obviňovala, že se mě pokusil zabít. A on byl velmi naštvaný, což bylo asi pochopitelné, protože neměl pocit, že se mě pokusil zabít,“ dodala Thurman.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související