Návrhář Tom Ford je více než rok veganem, přesto používá kůže z krav

Velikost textu: AAA

9. 2. 2018

Návrhář a režisér Tom Ford je více než rok veganem. Když přestal jíst maso, přestal také používat kožešiny zvířat chovaných na farmách jen kvůli srsti. Nicméně živočišné materiály v jeho kolekcích stále nechybějí. Hájí se ale tím, že jsou to vedlejší výrobky produkce potravin. Tedy kůže krav, které byly poraženy na maso.

A třebaže šestapadesátiletý Ford sám maso nekonzumuje, dělají tak miliardy jiných, takže stále vzniká ohromné množství odpadních kůží, které on tedy využívá.

„Jsem veganem asi tak poslední rok. Když se podíváte na to, jak se většina zvířat pro produkci masa a živočišných výrobků chová, tak ze zdravotního hlediska nemám potřebu něco takového ještě jíst. Problém s kožešinami je samozřejmě přirozená otázka. Když jste veganem, začnete to řešit. Začal jsem používat mnohem víc umělých kožešin. Ale nejsem ještě připraven být zcela bez přírodních kůží. Dnes, nicméně, mám jen velmi omezenou kolekci a volím jen vedlejší produkty potravinářství, což ale není moc sexy… Takže jde o kravské kůže, jde o usně, nepoužívám kožešiny z chovů pro kožešiny. Žádný norek, žádná liška. Tuto sezónu jsem použil spoustu umělých kožešin… Jenže si plně uvědomuji, kolik se vyprodukuje při výrobě jídla živočišných kůží. Protože i když já sám maso nejím, stále jsou tu spousty lidí, kteří ho jedí,“ uvedl Ford v rozhovoru pro Los Angeles Times.

Návrhář si také postěžoval, že se herečky nechlubí jeho návrhy, když si je vezmou na červený koberec. A těm, které se k jeho autorství nehlásí, prý už příště róbu na premiéru či galavečer nevyrobí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související