Charlize Theron si umí říct o peníze: Chci mít stejný honorář jako dostávají muži

Velikost textu: AAA

14. 2. 2018

Herečka Charlize Theron patří k největším talentům v Hollywoodu a producenti věcí, že diváci na její filmy rádi chodí. Tato pozice jí dává moc, moc donutit ony producenty, aby jí dali stejný honorář jako mužským kolegům. Jihoafrická rodačka vyzvala všechny své kolegyně, aby jednaly stejně a šláply na krk všem, kdo se je snaží podvést.

V roce 2016 Charlize chtěli ve filmu Lovec: Zimní válka, v němž měla hrát po boku Chrise Hemswortha. Jenže produkce jí nechtěla dát stejné peníze jako Australanovi Hemsworthovi. Tak jim řekla, že hrát nebude. Produkce otočila a ona dostala stejný honorář. A to prostě proto, že přestala být milá a zdvořilá, přičemž k tomuto chování vybízí i ostatní kolegyně.

„Jsme v pozici, kdy si můžu dupnout a říct, chci stejný honorář jako můj mužský kolega, s nímž jsem hrála v jiném filmu a dostala stejný honorář. Dělali jsme pokračování, dělali jsme ho spolu, tak proč ne? Zajímavé na tom bylo to, že to bylo ve studiu, které řeklo, v pořádku. A já se podivila, tohle je zapotřebí vůbec říkat? Že je to v pořádku? Nesmíme být už tak zdvořilé a říkat si rovnou, co chceme,“ dodala dvaačtyřicetiletá matka dvou adoptivních dětí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související