Penélope Cruz nesnáší pohádky a dětem vypráví své vlastní příběhy

Velikost textu: AAA

19. 2. 2018

Herečka Penélope Cruz přiznala, že nenávidí klasické pohádky. Dětem sice před spaním taky čte a vypráví různé báchorky, ale u těch tradičních mění děj a závěr tak, aby nebyly tak machistické. Příběhy se snaží ovlivňovat sedmiletého syna Lea a čtyřletou Lunu, které má s manželem Javierem Bardemem.

„Pohádky jsou pro mě důležité, protože jsou to první příběhy, které slyšíte z úst rodičů. Takže když čtu pohádky dětem večer před spaním, vždy měním konce, vždy, vždy, vždy, vždy. Podělaná Popelka a Růženka a všechno tohle, protože je v těch příbězích tolik machismu. To má totiž velký vliv na to, jak děti vnímají svět. Když je vám to jedno, začnou si říkat, ach, takže muži o všem rozhodují,“ přiznala třiačtyřicetiletá Španělka magazínu The Edit.

Cruz také přiznala, že ji velmi zajímá současné dění v Hollywoodu a změna postavení žen v oboru. Sama prý velmi trpěla tím, že vždy dostávala od novinářů naprosto odlišné otázky než její mužští kolegové.

„Od mých pětadvaceti se mě novináři neustále ptali, jestli se bojím stárnutí. To je šílená věc, nikdy jsem na ni nechtěla odpovídat. Nikdy by se na to totiž nezeptali muže,“ tvrdí Cruz.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související