Alžběta II. se na módní přehlídce chovala jako obyčejná žena, Wintour se třásla nervozitou

Velikost textu: AAA

22. 2. 2018

Britská královna Alžběta II. předala historicky první ocenění pro návrháře nesoucí její jméno. Musela kvůli tomu navštívit módní přehlídku na Londýnském týdnu módy. Posadili ji – jak jinak – do první řady. Hned vedle Anny Wintour, která si nervozitou mačkala ruce a kryla se před královnou pod sluneční brýle. Hanebné chování jí ale vladařka prominula a chovala se tak obyčejně a uvolněně, jako by ani nepatřila do královské rodiny. Tím okolí relaxovala do pohodového rozložení a byla opět za hvězdu.

Alžběta II. seděla a bavila se jako obyčejná žena z lidu. Vedle ní sedící Caroline Rush a Anna Wintour podle psychologů projevovaly řečí těla naprosto odlišné pocity. Zatímco Rush sedící po královnině pravici se chovala uvolněně a k vladařce se nakláněla, Wintour byla většinu show odkloněna doleva, nervózně si třela ruce zakleslé do sebe a kryla se celou dobu pod sluneční brýle. Přitom brýle nenosí vždy, jen tehdy, když je nesebejistá. Ačkoli to jednadevadesátiletou královnu znatelně nevyvádělo z míry, Wintour ji tím urážela. Ostatně jako každého jiného člověka, s nímž kdokoli hovoří s nasazenými slunečními brýlemi.

Jednadevadesátiletá Alžběta byla na přehlídce poprvé v životě. Přišla se podívat na výtvory Richarda Quinna, jemuž pak jako prvnímu návrháři v historii předala svou cenu The Queen Elizabeth II Award for British Design.

„Jsem opravdu vlastně pořád zaskočený. Je to naprosto nemožná situace. Věděl jsem, že přijde, asi tak dva dny dopředu, ale dokud jsem ji tu neviděl, nevěřil jsem tomu. Je to šílené,“ prohlásil Quinn v rozhovoru pro magazín Elle.

„Vaše veličenstvo, vím, že si nepřejete být známá jako módní ikona, ale pro nás všechny v této místnosti, kteří k vám chováme nejhlubší úctu, a také k vaší tvrdé práci, oddanosti a kulturnímu vlivu, který jste měla na módní průmysl, víme, že módní ikonou jste,“ přivítala Alžbětu II. Rush, šéfka Britské módní asociace (BFC).

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související