Natalie Portman lituje svého podpisu pod peticí pro Romana Polanského

Velikost textu: AAA

22. 2. 2018

Herečka Natalie Portman patří k nejhlasitějším kritikům zneužívání žen v Hollywoodu. Není týdne, kdy by nepřišla se srdceryvnými příběhy a odsudky svých mužských kolegů. Teď na sebe upozorňuje prohlášením, že velmi lituje svého podpisu pod peticí za propuštění Romana Polanského z domácího vězení ve Švýcarsku.

„Velmi toho lituji. Přijímám zodpovědnost za to, že jsem to moc nepromyslela. Někdo, koho jsem si vážila, mi to dal, a já si řekla, podepíšu to, ty taky? A pak mi došlo, aha, no jistě, to byla chyba,“ svěřila Natalie v rozhovoru pro Buzzfeed.

Izraelská rodačka ale odmítá diskutovat o tom, jestli byla chyba, že spolupracovala na filmu s Woodym Allenem, jehož obvinila nevlastní dcera z pohlavního zneužití.

„Nemyslím si, že by se konverzace měla ubírat tímto směrem. Myslím, že by měla být o tom, proč Elaine May nenatočí každý rok film? Proč Nora Ephron nenatočí film každý rok? Proč nemáme ženskou verzi Billa Cosbyho? Proč nevidíme ve filmech Asijky? Přicházíme o spoustu umění tím, že nedáváme příležitosti barevným lidem, ženám, postiženým, sexuálním menšinám, mluvme o těchto ztrátách v umění,“ dodala Portman.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související