Matka Eltona Johna změnila těsně před svou smrtí závěť. Elton pěkně ostrouhal

Velikost textu: AAA

1. 3. 2018

Dvaadevadesátiletá Sheila Farebrother tři týdny před svou smrtí změnila závěť tak, že její slavný syn Elton John – s nímž řadu let nebyla v kontaktu – nezdědil téměř nic. Polovinu majetku ve své poslední vůli odkazuje svému bývalému osobnímu asistentovi, jehož dokonce nazývá nevlastním synem. Právě kvůli tomuto muži se Elton s matkou před lety rozešel ve zlém. Čtení poslední vůle zpěváka těžce zasáhlo jako facka na konci života, k níž už nemůže nic říct.

Elton nepotřebuje matčiny peníze, zůstalo po ní půl milionu liber, zatímco zpěvákův majetek má hodnotu minimálně šestisetnásobku. Jenže vydědění je jasným vzkazem, s jakým vztahem k synovi Sheila z tohoto světa odcházela.

„Vypadá to naprosto tak, že Sheila byla rozhodnutá ve své poslední vůli uštědřit synovi poslední ránu,“ cituje deník The Sun.

Polovinu z více než půl milionu liber, které po Sheile zůstaly, zdědil Bob Halley, kvůli němuž se Elton s matkou v roce 2008 rozešel ve zlém a osm let s ní vůbec nekomunikoval. Za tuto křivdu mu Sheila odkázala dvě keramické urny.

„Dávám svému synovi Eltonu Johnovi svobodu z placení daní, odkazuji mu dvě modro-zlaté vázy Batignani a mé fotografie matky v uniformě a dědy v uniformě,“ píše se v závěti v jediné zmínce o slavném zpěvákovi.

Halley přitom o dědictví netušil. „Je to pro mě veliké překvapení. Vůbec nevím, o čem to mluvíte,“ svěřil deníku The Sun.

Druhou polovinu dědictví Sheila rozdělila mezi Eltonova nevlastního bratra Fredericka Farebrothera a svou kamarádku Deborah Woodward.

Sheila ve své poslední vůli nijak nemyslela na vnoučata Zacharyho či Elijaha, která má Elton s manželem Davidem Furnishem. Chlapci po babičce nebudou mít žádnou památku.

Farebrother podepsala novou vůli 10. listopadu, jen čtyřiadvacet dní před svou smrtí, která nastala 4. prosince 2018.

Hádka mezi Sheilou a Eltonem začala v roce 2008, kdy se znepřátelil s Bobem Halleym a nutil matku, aby se s ním přestala stýkat také. Odmítla. „Řekl mi, že myslím víc na Boba Halleyho než na svého syna. Tak jsem mu řekla, a ty myslíš víc na tu zasranou věc, co sis vzal za manžela, než na svou matku,“ přiznala Farebrotherová v roce 2015 v jednom interview před svými devadesátými narozeninami, k nimž jí Elton nepopřál.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související