Robbie Williams: V mém mozku sídlí choroba, která se mě snaží zabít

Velikost textu: AAA

5. 3. 2018

Zpěvák Robbie Williams prohlásil, že je denně vděčný za to, když se probudí. Bojuje totiž většinu života s vážným psychiatrickým onemocněním, které se ho snaží zabít. Čtyřiačtyřicetiletý hudebník má pochopení pro George Michaela, s nímž se přátelil. Podobně jako on řeší většinu života závislosti a mentální potíže.

„Naštěstí a bohužel, když jsem ponechán sám sobě, mám tendenci všechno sabotovat. Mám onemocnění, které mě chce zabít a je v mé hlavě, takže se musím před ním neustále chránit. Někdy mě to přemůže a někdy je to nástroj, který potřebuji, abych se dostal na jeviště. Někdy žiju ve velkém štěstí a je to úžasné. Ale většinu času jsem jen člověk mající běžné lidské zkušenosti, snažím se vyrovnat s neustálými debatami a hádkami, které probíhají mezi mýma ušima,“ přiznal Williams, jenž zrovna objíždí Austrálii se svým světovým turné.

Že má mentální potíže, si Robbie uvědomil v devatenácti. Řešil to alkoholem i drogami a mnohdy abstinoval a zase padal zpět do závislostí. Když zemřel jeho kamarád a vzor George Michael na Vánoce 2016, zarmoutilo ho to, ale měl pochopení pro jeho motivy.

„Ty věci, do kterých jsem se sám uvrhl, byl jsem často velmi blízko… Byl jsem blízko tak často. Přirovnal bych to k jízdě na horské dráze, ano. A chybí mi George Michael, přál bych si, aby tu byl. Opravdu v roce 2016 všichni umřeli? To byl hodně temný rok, všichni přišli o své hrdiny, ale člověk si uvědomí, že není nesmrtelný,“ reagoval Robbie na smrt hudebního kolegy a kamaráda.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související