Snoubenka prince Harryho se křtem stala anglikánkou

Velikost textu: AAA

9. 3. 2018

Herečka Meghan Markle byla v úterý 6. března soukromě pokřtěna arcibiskupem z Canterbury Justinem Welbym. Ten z ní tak během intimního obřadu, jehož se účastnila jen hrstka osob, učinil anglikánku. Teď už nic nebrání tomu, aby mohla v květnu uzavřít církevní manželství s princem Harrym.

Budoucí vévodkyně (zřejmě ze Sussexu) byla pokřtěna svěcenou vodou z řeky Jordán v královské kapli Windsorského zámku. Přítomen byl jak princ Harry, tak jeho otec princ Charles a macecha vévodkyně Camilla.

Meghan měla čest být pokřtěna použitím královského stříbra, které se používá při křtu princů a princezen. Do Windsoru je přivezl strážce královských klenotů Mark Appleby.

Po křtu prošla kalifornská herečka ještě tzv. konfirmací, takže na příštích bohoslužbách v anglikánském kostele už může přijmout z rukou kněze hostii.

Křestní večeři ve svém sídle Clarence House pořádal princ Charles s Camillou.

Markle se bude vdávat podruhé. Je rozvedenou ženou, jejímž prvním manželem byl Trevor Engelson. Ačkoli by se mohla vdát za Harryho i bez křtu, rozhodla se prý pro něj, aby vyjádřila úctu královně, která je formální hlavou anglikánské církve.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související