Herečka Susan Sarandon dostala od kolegy Paula Newmana část jeho honoráře kvůli diskriminaci

Velikost textu: AAA

12. 3. 2018

Herec Paul Newman už není mezi živými deset roků. Jeden z nejkrásnějších mužů v dějinách Hollywoodu byl ale nejen gentleman, ale také skvělý kamarád. Tvrdí to Susan Sarandon s tím, že když spolu v roce 1998 hráli v thrilleru Soumrak, dostala od Paula část jeho honoráře, protože rozdíl mezi jejich výplatami byl enormní. O pohlavní diskriminaci se tehdy nikdo neodvážil mluvit.

A Newman věděl, že to ani nemá moc význam. Raději část svého výdělku předla kolegyni, aby se jejich odměna vyrovnala.

„Emma Stone jednou řekla, že dostala stejný honorář, protože její mužští kolegové to vyžadovali a vzdali se části svého honoráře. Ale to jsem jednou zažila také s Paulem Newmanem, když jsme točili spolu film před mnoha lety… On přišel a řekl, no, dám ti část svého. Takže ano, ten člověk byl skutečný poklad,“ svěřila Susan v interview pro BBC Radio 5.

Jednasedmdesátiletá herečka věří, že se časy v Hollywoodu skutečně mění.

„Myslím, že odejde ta nechtěná výměna, ale myslím, že obětovat se sexuálně nebo být přitahována k moci a chtít mít sex s někým, kdo je mocný, je také věcí volby. Co ale nechceme, je být zneužívány a mít Harveye Weinsteiny, kteří vás tím ovládají a ovládají také váš projekt, což je odporné,“ dodala Sarandon.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související