Miranda ze Sexu ve městě chce být guvernérkou státu New York

Velikost textu: AAA

21. 3. 2018

Herečka Cynthia Nixon je známá především rolí právničky Mirandy Hobbes ze Sexu ve městě. Newyorčankou však nebyla jen před filmovou kamerou, je jí tělem i duší od narození také v soukromí. A protože je rovněž politickou aktivistkou, rozhodla se usilovat o úřad guvernérky státu New York. Před volbami se její slavnou podporovatelkou stala Kristin Davis, s níž se potkala v Sexu ve městě jako s Charlottou York.

Jednapadesátiletá Nixon žije v manželství s výtvarnicí Christine Marinoni a o funkci ve veřejné správě usiluje poprvé v životě.

Cynthia jde do souboje o demokratické primárky se současným guvernérem Andrewem M. Cuomem. Pokud ho porazí, bude kandidátkou strany pro volby do úřadu, a pokud porazí republikánského protivníka, stane se tak první ženou v této funkci.

Cuomo je v úřadu už druhé volební období od roku 2011.

„Jsem tak hrdá na Cynthii Nixonovou, nikdo se více nezajímá o každého člověka a férovou změnu a dobré vzdělání. Vím, že by byla prvotřídní guvernérkou! Jsem nadšená, že můžu podporovat někoho, koho znám dvacet let a kdo je jedním z nejinteligentnějších lidí s největším zájmem o druhé, kterého má ve svém životě!“
vzkázala třiapadesátiletá Davis ve své podpoře Nixon.

„Miluji New York a dnes oznamuji svou kandidaturu do úřadu guvernérky,“ prohlásila sama Cynthia ve stručném sdělení médiím.

Nixonová kritizuje Cuoma kvůli politice, která zvětšuje sociální nůžky. „Jsme nejméně rovnostářský stát v celé zemi, máme nejvíce bohatých a také nejextrémnější chudobu,“ tvrdí herečka.

Cynthia má jednadvacetiletou Samanthu a patnáctiletého Charlese s bývalým partnerem Dannym Mozesem, s manželkou Marinoniovou má šestiletého Maxe.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související