Poslední hřebíček do rakve Harveyho Weinsteina: Jeho společnost vyhlásila bankrot

Velikost textu: AAA

21. 3. 2018

Společnost Weinstein Company, která stojí za vznikem snímků Terapie láskou, Nespoutaný Django či Králova řeč, vyhlásila bankrot a zrušila všechny neveřejné dohody s herci a dalšími tvůrci. K likvidaci společnost přivedl její zakladatel producent Harvey Weinstein svým chováním v průběhu posledních třiceti let. Jeho sexuální skandály položily kdysi uznávaného tvůrce hollywoodských velkofilmů.

„Společnost také podniká důležité kroky týkající se spravedlnosti jakýchkoli obětí, které byly umlčeny Harveym Weinsteinem. Od října se hovoří o tom, že Harvey Weinstein používal neveřejné dohody (NDA) jako tajnou zbraň k umlčování svých obviňujících. S okamžitou účinností tyto smlouvy přestávají platit,“ uvedl mluvčí pověřené správy majetku společnosti Weinstein Company.

Správa také tvrdí, že ruší všechna opatření bránící komukoli svědčit proti Harveymu Weinsteinovi v jeho kauzách sexuálních skandálů.

„Nikdo by se už neměl bát mluvit nebo donucený k mlčení. Společnost děkuje všem odvážným, kteří se nebáli mluvit nahlas. Vaše hlasy jsou inspirací pro hnutí změny napříč celou zemí a celým světem,“ uvedl mluvčí správy Weinstein Company.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související