Herečka Eva Mendes: Moje dcery můžou nosit všechno, co chtějíí

Velikost textu: AAA

22. 3. 2018

Herečka Eva Mendes odmítá své děti jakkoli ovlivňovat při výběru šatníku. Formovat je tak, aby jejich gender (pohlavní společenská role) kopírovala jejich fyzické pohlaví dané chromozómy. Proto jim dovoluje nosit jakékoli oblečení, které se jim líbí. Esmeralda a Amada se tak smějí oblékat i do chlapeckých oděvů. Ale spíš je potkáte v různých kostýmech nebo třeba na procházce v pyžamu.

„Díky bohu se vůbec nebavíme o módě. Ale nechávám je nosit to, co se jim zlíbí. Mají na to právo… Můžou celý dne pobíhat v pyžamovém overalu, v kostýmu jít do obchodu, nechávám je dělat, co chtějí… nechávám je vyhrát tuhle bitvu. To je snadné. Snažím se je ale nutit jíst brokolici. To je to, v čem chci vítězit já. Ale nosit můžou jinak cokoli,“ svěřila Eva o své tříleté Esmeraldě a dvouleté Amadě.

Ačkoli neřeší nepodstatnosti tolik jako dřív, začala naopak daleko víc dbát na to, aby se chovala jako matka.

„Mám pocit, že svým způsobem jsem přestala řešit některé věci, protože mám jiné priority, ale zase na druhou stranu jiné věci řeším víc. I když mám méně času na přemýšlení o tom, co si oblékám přes den nebo jak některé věci skombinovat, přemýšlím o tom víc jako matka, i když nejsme s dětmi, pořád je zastupuji. Pořád na to myslím. Jsem něčí matka a musím se podle toho chovat. Pořád vnímám tento tlak, ale je to tlak, který je dobrý,“ dodala Mendes v rozhovoru pro E! News.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související