Ozzy Osbourne žaluje pořadatele svých koncertů

Velikost textu: AAA

23. 3. 2018

Zpěvák Ozzy Osbourne žaluje pořadatele koncertů AEG, s nimiž se nepohodl na londýnském a losangeleském vystoupení. Společnost si vymínila, že mu bude produkovat koncert v Londýně, když vystoupí také v Los Angeles. On to ale odmítl.

Ozzy tvrdí, že chtěl koncertovat v O2 Aréně v Londýně v únoru 2019. Jenže AEG mu oznámila, že si může od britského Live Nation termín koupit jedině tehdy, když vystoupí také ve Staples Center v Los Angeles.

„AEG nejprve tvrdila, že je (O2 Aréna) dostupná, ale pouze pod podmínkou, že Ozzy závazně vystoupí také ve Staples Center. Sharon Osbourne, Ozzyho manželka a manažerka, veřejně odmítla podepsat závazek vůči Staples Center, ale AEG odmítla ustoupit,“ píše se v žalobě vůči AEG.

Součástí soudních dokumentů jsou emaily mezi Osbourne a prezidentem AEG Jayem Marcianem, jehož Ozzyho manželka obvinila z využívání moci k donucování umělců k chování, které je ekonomicky výhodné především pro něj.

V žalobě se také uvádí, že Ozzy neměl jinou možnost a musel souhlasit s podmínkami AEG, protože o koncert v Londýně stál. Takže nakonec souhlasil s vystoupením v Los Angeles.

Jay Marciano oznámil, že žaloba nemá opodstatnění a bude proti ní bojovat všemi silami proto, že dvojité rezervace různých koncertních hal jsou na trhu běžnou praktikou, kterou využívá veškerá konkurence. Ozzy by u jiné společnosti musel podepsat úplně stejnou smlouvu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související