Miley Cyrus na Velikonoce ukázala bradavky a laškovala se zajícem

Velikost textu: AAA

5. 4. 2018

Zpěvačka a herečka Miley Cyrus si před Velikonocemi pohrála. S dvěma losangeleskými umělci vytvořila několik velikonočních klipů a fotek, jimiž nejen americkým křesťanům radost asi moc neudělala. Pohansky v nich laškuje se zajícem a obří mrkví, v průhledných šatech ukazuje bradavky a dopouští se všech vulgárních klišé, které Američané v klipech používaní. Záběry zveřejnila na Instagramu během Velikonoc.

Klipy Miley vyrobila se studiem Ash + Bone Lab umělců Ti Ta (známého také jako Tito Soto) a Nathana Noyese, jenž se ujal režie. Miley prý sama navrhovala kostýmy. Kdo vybral klasická klišé naznačující erotické úmysly – kousání se do nehtu, smyslné hlazení umělého trávníku, lascivní držení mrkve v rukou, plácání mrví po holých hýždích apod. – se v titulcích nedočteme.

Jedno je jasné, Miley chtěla Velikonoce oslavit tak, jak se slavily stovky či tisíce let před příchodem křesťanství, které na ně naroubovalo pověst o ukřižování Ježíše – tedy oslavou příchodu jara a sezóny plodnosti a rozmnožování. Jak vkusně a nevkusně to učinila, a zda chtěla pobavit či spíš pobuřovat, hodnotí její fanoušci i odpůrci na Instagramu, kde záběry zveřejnila. Klipy se dostaly také do zpráv magazínu Billboard, jehož tištěná podoba zveřejnila fotky uznávaného Vijata Mohindry. Ty také mohutně replikují Instagram a Facebook.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související