Divadelní představení Tina Turner je jako její skutečný koncert

Velikost textu: AAA

13. 4. 2018

Zpěvačka Tina Turner se rozhodla připojit k produkci divadelního muzikálu, který mapuje její kariéru. Biografické představení uvádějí na londýnském West Endu a hlavní hrdinka Adrienne Warren je podle kritiků k nerozeznání od skutečné Tiny. Pohyby i zpěvem. Fanoušci dokonce tvrdí, že muzikál Tina je stejným zážitkem jako skutečný koncert švýcarské hvězdy amerického původu.

V divadle Aldwych se Adrienne Warren potkává také s Kobnou Holdbrookem-Smithem, jenž hraje Ika Turnera, prvního manžela Tiny Turner. Ta už během příprav muzikálu přiznala, že pro ni není snadné koukat na scény, které sama prožívala a které pro ni byly fyzicky i emočně velmi bolestivé. Ike totiž Tinu v jejich šestnáctiletém vztahu dlouhodobě týral.

Tina přijala funkci spoluproducentky a supervizorky, která byla při ruce režisérce Phyllidě Lloyd, autorce původního divadelního muzikálu Mamma Mia!.

Turner s produkcí pomáhá její současný manžel Erwin Bach, s nímž žije v Curychu.

„Mohlo by to být bolestivé sledovat ho přímo na jevišti, ale vím, že je to jen herec a nemůže mi už ublížit,“ přiznala Tina loni na podzim deníku The Mail, když se chystalo zkoušení muzikálu.

„Jako starý člověk jsem mu odpustila, ale nepracovala bych s ním znova. Požádal mě o jedno poslední společné turné, ale já řekla ne, v žádném případě ne. Ike nebyl člověk, jemuž jste mohli odpustit a vpustit ho zpět do svého života. Všechno je pryč. Všechno je zapomenuto. Nevím, o čem jsou ty sny. Sny mám ale pořád, ne už o násilí a hněvu. Jsem zvědavá, jestli uvnitř sebe pořád ještě něco nosím,“ svěřila Tina magazínu Sunday Times v březnu tohoto roku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související