Kevina Spaceyho začala vyšetřovat losangeleská prokuratura

Velikost textu: AAA

18. 4. 2018

Herec Kevin Spacey je vyšetřován losangeleskou prokuraturou kvůli obviněním, že se dopouštěl sexuálního násilí na několika mužích. Případ dostali do rukou speciální detektivové z útvaru pro vyšetřování sexuálního násilí a výsledky šetření předali okresnímu žalobci. Kevin se měl útoku dopustit před šestadvaceti roky.

„Speciální útvar pro vyšetřování obětí sexuálního násilí losangeleské policejní stanice vyšetřil obvinění ze znásilnění, jehož součástí je pan Kevin Spacey, které bylo vzneseno 11. prosince 2017. K událostem mělo dojít v říjnu 1992 v Západním Hollywoodu proti dospělému muži. Vyšetřování bylo uzavřeno a předáno okresnímu zástupci 5. dubna 2018, který ho zhodnotí a zváží podání žaloby,“ uvedl mluvčí losangeleského šerifa.

Asi nejhlasitějším kritikem Spaceyho byl v říjnu minulého roku Anthony Rapp, který měl být hollywoodským hercem obtěžován jako čtrnáctiletý chlapec. Kevin se ihned poté přiznal k tomu, že je gay, a za své chování se omluvil. Poté nastoupil do léčebny pro osoby posedlé sexem. Přišel o několik rolí a lukrativních reklamních kontraktů. Více než půl roku nebyl viděn na veřejnosti.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související