Britská královna oplakává posledního korgiho, kterého měla

Velikost textu: AAA

20. 4. 2018

Když se britská královna Alžběta II. stala plnoletou princeznou, dostala fenku plemene velšský korgi. Dala jí jméno Susan a ponechala si několik jejích štěňat. Když Susan zemřela, měla štěňata její dcera. A tak dále po čtrnáct generací. Posledními potomky této psí šlechtické linie byly Holly a Willow. Zahráli si dokonce v upoutávce na londýnskou olympiádu se samotnou královnou. Holly zemřela před dvěma roky, Willow tento týden. A královna je velmi zarmoucená. Chov psů v jejím životě tím definitivně skončil.

Protože za tři dny oslaví dvaadevadesáté narozeniny a její vlastní život se pomalu chýlí ke konci, nechce dopustit, aby ji pes přežil a musel po ní truchlit. Nicméně podle královských zdrojů je smrtí Willow velmi zarmoucená, i když tento korgi se dožil slušných patnácti let.

Susan dostala Alžběta k osmnáctým narozeninám. Už jako dítě si s korgii hrála, ale nebyla jejich paničkou, patřily rodičům. Susan byla prvním psem, kterého osobně vychovávala a vedla.

Willow a Holly si zahrály s královnou ve slavné skeči k londýnské olympiádě v roce 2012. V klipu královna pochoduje Buckinghamským palácem s Danielem Craigem alias Bondem.

Alžběta má ještě dva pejsky jménem Vulcan a Candy. Jsou to kříženci korgiů a jezevčíků.

„Královna už nechce mít žádné další mladé psy. Nechce po sobě zanechat žádného mladého psa. Chce to ukončit,“ potvrdil bývalý královský rádce Monty Roberts.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související