Královna Alžběta dala oficiální požehnání princi Harrymu

Velikost textu: AAA

15. 5. 2018

Britská královna Alžběta II. vydala oficiální souhlas se svatbou prince Harryho a herečky Meghan Markle. Stalo se tak týden před svatbou. Oficiální požehnání dvaadevadesátiletá panovnice napsala vlastní rukou a předá ho novomanželům po obřadu.

„Nyní, vězte, že jsme souhlasili a stvrdili tak svým podpisem uzavření manželství mezi naším nejsrdečněji milovaným vnukem princem Henrym Charlesem Albertem Davidem z Walesu, K.C.V.O. a Rachel Meghan Markle,“ píše se na pergamenu, který potřísnila inkoustem a svou rukou sama Alžběta II. Dokument je zdoben také královským písmomalířem.

„Obrázek vlevo od textu zahrnuje červeného draka, heraldický symbol Walesu, spolu s květinovými emblémy Spojeného království – růži, bodlák a jetel. Také obsahuje značku prince Harryho, k níž patří tři drobné červené hřebenatky z erbu rodiny Spencerových. Obrázek vpravo od textu obsahuje také růži, protože to je národní květina Spojených států. Na straně této růže jsou dva zlaté máky, to je státní květina Kalifornie, kde se slečna Markleová narodila. Mezi květinami je velšský pórek spolu se znakem prince Harryho. Pod znakem jsou olivové ratolesti, které jsou přejaty z velké pečeti Spojených států,“ uvedl mluvčí Buckinghamského paláce.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související