David Copperfield způsobil během svého triku zranění z nedbalosti. Jaký mu hrozí trest?

Velikost textu: AAA

4. 6. 2018

Před pěti roky slavnému mágovi Davidu Copperfieldovi nevyšel jeden z jeho triků. A osmapadesátiletý britský turista Gavin Cox na to doplatil zraněním hlavy. Spadl v jednom z Copperfieldových triků v Las Vegas a rozhodl se soudit o odškodnění. Jenže ačkoli soudy uznaly, že kouzelník je za zranění zodpovědný svou nedbalostí, nemusí mu za to zaplatit.

Cox ve své žalobě tvrdil, že spadl při cestě ze zákulisí do hlediště a utrpěl zranění mozku. Podle jeho názoru byl za pád zodpovědný Copperfield, protože nezajistil bezpečnou cestu v temném portálu. Léčení zranění ho prý vyšlo v přepočtu na 8,8 milionu korun.

Britský občan byl jedním z třinácti účastníků triku Lucky 13, v jehož rámci Copperfield nechal zmizet třináct náhodně vybraných diváků, kteří se pak objeví v zadní části hlediště. A v rámci soudní pře musel kouzelník vyzradit, jak trik probíhá. Účastníky jednoduše vede tajnými chodbami pryč z budovy a zadním vchodem je opět přivede do hlediště.

Cox tvrdí, že v tajných chodbách byly zbytky ze stavby, o které zakopl a upadl na hlavu. Mág se hájil tím, že cestu procházel a žádné překážky tam nebyly.

Podle rozhodnutí soudu se Copperfield, jeho společnost a resort MGM v Las Vegas chovali nedbale, ale nikdo z nich není za zranění zodpovědný finančně.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související