Courtney Love čelí žalobě kvůli pokusu o vraždu bývalého zetě

Velikost textu: AAA

4. 6. 2018

Zpěvačka Courtney Love prý osnovala loupež a vraždu kvůli kytaře po zesnulém manželovi Kurtu Cobainovi. Tu získal její bývalý zeť Isaiah Silva po rozvodu s Frances Bean Cobain, dcerou Kurta a Courtney. Právě Silva podal na Love žalobu s tím, že se ho pokusila okrást a připravit o život.

Jak Frances, tak Courtney se odmítala smířit s tím, že Kurtovu kytaru Martin 1959 po rozvodu získá Silva. Jenže ten ji v manželství s Cobainovou dostal darem. A tak bylo jasné, že na ni má právo a Frances by případnou soudní tahanici o ni prohrála a musela ještě platit výlohy. Silva teď přišel s tvrzením, že se ho bývalá tchýně kvůli hudebnímu nástroji pokusila zavraždit.

Silva žaluje také Courtneyina manažera Sama Lutfiho, Rosse Butlera ze skupiny 13 Reasons Why, Johna Nazariana, Michaela Schenka a Yana Yukhtmana. Všechny obvinil z vloupání, loupeže, sexuálního násilí, únosu, pokusu o vraždu, vyhrožování, nedobrovolného zadržení, vydírání, pronásledování, záměrného způsobení emočního stresu a neoprávněného vniknutí na cizí pozemek.

V žalobě Silva přímo uvádí, že 3. června 2016 ho Lutfi násilně zadržel a Nazarian a Schenk ho napadli. Poté napadli jeho matku a Lutfi mu sahal do rozkroku a vyhrožoval mu znásilněním, pak ho všichni tři odvlekli do auta. Nezávislý svědek z ulice tehdy zavolal policii, která ihned přijela, a podle Silvy si Lutfi vymyslel před policisty příběh, který z něj činil útočníka.

Kytaru ale nakonec Silva dostal v rámci rozvodového vyrovnání s Frances Bean Cobain, která mu navíc musela vyplatit nemalé výživné. Manželi byli necelé dva roky, brali se v roce 2014.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související