Usain Bolt chce hrát v britské Premier League, nikdo o něj ale nestojí

Velikost textu: AAA

4. 6. 2018

Ačkoli by byl bezpochyby nejrychlejším fotbalistou na trávníku, pro majitele klubů není Usain Bolt jako hráč zajímavý. A tak světová jednička ve sprintu z Jamajky zřejmě nenaplní svou velkou touhu zahrát si v britské Premier League. Nejrychlejší běžec planety se snaží proniknout do některého z fotbalových klubů, ale nikde o něj nestojí.

„Mluvíme s různými lidmi a snažíme se něco prosadit. Není to snadné, protože spousta lidí si myslí, že si dělám legraci, že to nemyslím vážně, ale myslím. Je to něco, co jsem chtěl vždycky zkusit, už jsem přestal závodit, takže tohle je pro mě nová kapitola,“ svěřil Usain deníku The Sun.

S profesionálním závoděním v atletice Bolt skončil loni v Londýně. Na olympiádě ve stejném městě v roce 2012 získal zlato na stovce, dvoustovce a také ve štafetě 4x100 metrů.

Usain ale prokázal, že má na fotbal dobré buňky, když letos v březnu trénoval s německým týmem Borussia Dortmund. V květnu ho mezi sebe na čas přijali hráči norského Stromsgodset.

Problém u Bolta je v tom, že profesionální fotbalisté jeho věku – v srpnu mu bude dvaatřicet – pomalu věší kopačky na hřebík a dohrávají v USA či Číně. Evropská liga ale na tak „letité“ nováčky není zvyklá. Jenže Usain tvrdí, že s jeho zdravotním stavem a kondicí – nikdy neutrpěl sportovní zranění – může hrát do čtyřiceti.

„Řekl bych, že odpovídám tak osmadvacetiletému fotbalistovi. Pokud bych trénoval na úrovni, na které musím být, mohl bych nějaký čas hrát, možná tak sedm let. Jen potřebuji dostat šanci. Musím dělat různé druhy cvičení, ale jsem zvyklý na velkou fyzickou zátěž, takže by to nebyl problém,“ dodal Bolt deníku The Sun s tím, že se vidí na trávníku jako levé křídlo.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související