Poděkování princezny Diany by v aukci mohlo vynést šedesát tisíc

Velikost textu: AAA

5. 6. 2018

Princezna Diana napsala v roce 1980 poděkování za Boží hod vánoční a krabici čokolády, kterou spořádala. Ačkoli si stěžovala, že bude po takové náloži sladkostí zase „obrovská“, je poděkování velmi kultivované a přívětivé. V aukci by teď vzácný rukopis mohl vynést v přepočtu šedesát tisíc korun.

„Drazí všichni, jen vám chci rychle říct, obrovské díky všem za organizaci a účast na Vánocích. A za tu vybranou krabici čokolády, pomohla jsem ji teď dorazit a cítím se velmi rozložitá! Opravdu doufám, že jste si den užili jako já, a opět mnoho, mnoho poděkování za tak nezapomenutelný Boží hod vánoční. S láskou, Diana,“ píše princezna vlastní rukou ve svých devatenácti.

Diana napsala dopis ve svém luxusním bytě v Coleherne Court na ulici Brompton Road v Londýně. Byt dostala od rodičů jako dárek k osmnáctinám v červenci 1979. Později prohlásila, že život v něm – do února 1981, kdy se přestěhovala ke svému snoubenci princi Charlesovi – byl nejšťastnějším obdobím jejího života. V červenci 1981 Dianina matka byt prodala.

„Dianiny dopisy z tohoto období jsou velmi vzácné,“ uvedl odborník v rozhovoru pro deník The Sun s tím, že v aukci vynese minimálně dva tisíce liber.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související