Penélope Cruz: Obvinění proti Woodymu Allenovi by se měla znova prošetřit

Velikost textu: AAA

6. 6. 2018

K režisérovi Woodymu Allenovi se obracejí zády mnozí herci, kteří s ním v minulosti točili. A to kvůli obviněním, která proti němu vznesla dcera Dylan. Ta tvrdí, že ji jako holčičku pohlavně zneužíval. Vyšetřovatelé v USA před lety věc zkoumali a nenašli žádné důkazy usvědčující filmaře z těchto činů. Dylan teď ale využila hnutí Me Too a obvinila Allena znova. Mnozí kolegové ho ihned odsoudili. Nikoli však ti, kteří stále uvažují soudně. Spravedlivě smýšlející herci Javier Bardem a jeho manželka Penélope Cruz si myslí, že pokud má Dylan pravdu, měl by být Allen souzen a odsouzen. Ale do prokázání viny zdůrazňují presumpci neviny.

Tedy, dokud není vina člověku prokázána, nemůže společnost obviněného odsoudit jen proto, že ho někdo jiný obviní. To zdůraznil nejprve Javier, ale teď se k tomu přidala Penélope. Ta si myslí, že by vyšetřovatelé případ měli otevřít a jednou provždy ho buď potvrdit, nebo vyvrátit. Nejasnosti podle ní nepřispívají k ničemu dobrému, maximálně ke spekulacím a honům na čarodějnice, jimiž Me Too je.

„Jedinou odpověď, kterou vám k tomuto tématu můžu dát, a jednat přitom zdravým selským rozumem, která nebude zjednodušujícím senzačním titulkem, je to, že se ten případ musí znova vyšetřit. Důležitou věcí je, že pokud existuje kdekoli na světě případ, který není jasný, tak proč se znova nevyšetří? Já tomu fandím,“ svěřila čtyřiačtyřicetiletá Cruz magazínu Vanity Fair.

S dvaaosmdesátiletým Allenem přitom točila film Vicky Cristina Barcelona, v němž hrála hlavní roli.

„Máme tu celou sbírku titulků, v nichž se říká, že tento herec by s ním zase pracoval, a že tento zase nikdy nepracoval, ale to nic nezmění. To nepřidá nic dobrého celé situaci. Očekává se od nás, že budeme věřit spravedlnosti, tento případ zkoumali před lety a není vyřešen jasně. Měli by ho znova prozkoumat a pak se k tomu teprve budu vyjadřovat,“ dodala Penélope.

Mezitím sám Allen prohlásil, že zcela podporuje hnutí Me Too a měl by být na jeho plakátě.

„Jsem velký obhájce hnutí Me Too. Mám pocit, že když potkají lidi, kteří obtěžují nevinné ženy a muže, pak je dobré jít a odhalit je. Ale víte, já, já bych měl být na plakátě hnutí Me Too, protože jsem pracoval u filmu padesát let. Pracoval jsem se stovkami hereček a ani jediná, velké, slavné, začínající, nikdy nikdy nenaznačily jakékoli nevhodné chování. Vždy jsem měl u nich úžasnou reputaci,“ prohlásil Woody.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související