Herec Rupert Everett: Homofobní hollywoodská studia mě připravila o tři ze čtyř rolí

Velikost textu: AAA

12. 6. 2018

Herec Rupert Everett už dvacet let lká nad tím, že nedostává žádné velké role. Viní za to homofobii v Hollywoodu. K homosexualitě se totiž přiznal ještě v době, kdy to bylo velmi odvážné a kdy producenti takového herce automaticky vyřadili z konkursů pro hlavní postavy. Devětapadesátiletý Brit si myslí, že jemu coming out zruinoval kariéru.

Rupert tvrdí, že automaticky přišel o tři ze čtyř rolí jen proto, že je gay, nikoli kvůli tomu, že nemá dost talentu či se pro roli nehodil.

„Myslím, že mě to dost nutilo být vždy velmi kreativní, snažit se něco nového vymyslet,“ tvrdí Rupert, který si sám napsal a režíruje film The Happy Prince, v němž hraje básníka Oscara Wilda.

„Jsou tu tuny rolí, které jsem nedostal z různých důvodů, některé z nich zřejmě proto, že nejsem dost dobrý herec nebo na konkursu nepředvedl dobrý výkon, to vše se počítá. Ale tři ze čtyř velkých filmů, i když jsem úspěšný na konkursu, jsem nedostal, přestože režisér a jiní herci mě v tom chtěli, ale byl jsem naprosto zablokován studiem, jen proto, že jsem gay. To se opravdu děje,“ stěžoval si Rupert deníku The Sun.

Dnes se věnuje více než herectví scenáristice.

„Myslím, že má kariéra jako scenáristy by se nenaplnila, kdybych byl heterosexuál, aktivní stále pracující herec,“ dodal Everett.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související