Komik James Corden se stal vegetariánem

Velikost textu: AAA

13. 6. 2018

Komik a moderátor James Corden se rozhodl stát vegetariánem. Už dlouho ho děsí brutální způsob produkce masa, zacházení s chovnými zvířaty a tyranie na jatkách. Teď ho však totálně rozložil příběh o zneužívání slonů a rozhodl se, že se masitých pokrmů už nikdy nedotkne.

„Během Vánoc jsem četl článek o brutálním zacházení se slony a uvědomil si, že mě zacházení se zvířaty a jejich životní podmínky štvou, zatímco jsem u toho kousal sendvič se slaninou. Říkám si, no, ty se nemáš proč naštvat kvůli slonům a nemyslet přitom také na prasata. Doufám, že to vydržím. Rozhodně se o to pokusím,“ uvedl James v rozhovoru pro magazín Radio Times.

Britský moderátor žijící v USA, kde úspěšně natáčí svou show Carpool Karaoke, za posledních pár let zhubnul pětatřicet kilo. A právě vegetariánství by mu mohlo pomoci ještě ke štíhlejší postavě.

„Hodlám v příštím kroku vyřadit z jídelníčku také ryby. Bude to postupný proces,“ přiznal James s tím, že zatím vyřadil z jídelníčku maso savců, ptáků, plazů a obojživelníků. Z obratlovců scházejí právě už jen ryby.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související