Dýdžej Avicii byl ve Švédsku uložen do hrobu

Velikost textu: AAA

14. 6. 2018

Rodina a nejbližší přátelé Tim Berglinga známého jako dýdžej Avicii se minulý týden setkala k poslednímu rozloučení slavné hudební hvězdy. Osmadvacetiletého Tima, který zemřel letos v dubnu, poctila květinami a tichou vzpomínkou na poslední cestě k věčnému odpočinku v zemi.

Rodina už v dubnu oznámila, že plánovaný pohřeb bude s vyloučením veřejnosti a jen pro nejbližší kruh pozvaných.

„Přišla nám spousta dotazů a žádostí kvůli plánování pohřbu Tima Berglinga, jehož znali hudební fanoušci jako Aviciiho. Rodina Berglingova potvrzuje tímto, že pohřeb bude s vyloučením veřejnosti v přítomnosti lidí, kteří mu byli nejbližší. Laskavě žádáme média, aby to respektovala. Nebudeme se k tomu více vyjadřovat,“ uvedl mluvčí Breglingových.

„Náš milovaný Tim byl hledač, křehká umělecká duše pátrající po odpovědích na existenciální otázky. Byl to příliš náročný perfekcionista, který cestoval a pracoval tvrdě v tempu, které ho přivedlo k extrémnímu stresu. Když přestal jezdit po turné, chtěl najít rovnováhu ve svém životě a být šťastný a moct dělat to, co miloval nejvíce – hudbu. Opravdu dost zápasil se svými myšlenkami o smyslu, životě a štěstí. Už ale nedokázal jít dál,“ přiznala rodina s tím, že Avicii se rozhodl ukončit život vlastní rukou.

Avicii se předávkoval tišícími léky v Ománu.

„Tim nebyl stvoření pro tu obchodní mašinérii, do níž se dostal. Byl to citlivý člověk, který miloval své fanoušky, ale děsil se pozornosti médií a veřejnosti. Time, navždy tě budeme milovat a budeš nám moc chybět. To, kým jsi byl, a tvá hudba budou udržovat památku na tebe živou,“ uvedla rodina krátce po dýdžejově skonu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související