Moby věnoval charitě kvůli osvícení celou kolekci svých nahrávek a vinylů

Velikost textu: AAA

14. 6. 2018

Americký hudebník Moby touží po osvícení a hodlá se vzdát většiny svého majetku. Vyčlenil tak v první fázi zbytečnosti, které prodává online. Peníze věnuje charitě a jiným lidumilným projektům. Na svém eshopu Reverb LP teď nabízí celou kolekci svých vinylů a nahrávek včetně podepsaných autory.

„Aspiruji na osvícení, snažím se to vnímat tak nějak jako příklad pomíjivosti. Víte, vše, co milujeme, nakonec odejde. Takže si říkám, proč nebýt součástí toho procesu a pomoci organizacím, které opravdu někomu pomáhají?“ vysvětlil Moby svůj záměr v rozhovoru pro Consequence of Sound.

Peníze z prodeje kolekce nahrávek Moby věnuje neziskové organizaci Výbor lékařů pro zodpovědnou medicínu (PCRM), která propaguje veganství, prevenci onemocnění místo nákladné léčby farmaky a alternativní metody výzkumu bez testování na zvířatech.

„Tohle jsou nahrávky, které jsem si koupil a miloval a přehrával a vozil je po světě, a teď bych byl mnohem raději, kdybyste je měli vy, protože když je budete mít, budete si je přehrávat, budete je milovat. A peníze půjdou pro PCRM. Takže všichni na tom vydělají. No, kromě mě, protože já už nemám žádné nahrávky,“ uvedl Moby v klipu, který zveřejnil pro fanoušky na YouTube.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související